5 Ekim 2016 Çarşamba

Okudum Bitti - AGAPİ ÖLÜMSÜZ AŞK / SARAH JIO ~~

Selamlar Millet!

Görüşmeyeli nasılsınız bakalım? (:
Ben çokkk enteresanlı, çok gelgitli zamanlar geçirdim ama sonunda oturttum her şeyi düzene. ;)

Bazılarının bildiği üzere yakın bir tarihte ilk kitabım HAVİN raflardaki yerini alacak! Dolayısıyla kendisinin düzenlenmesi ile pek bi' meşgulüm son zamanlarda.
Onun dışında da fırsat buldukça okumaya ve gezmeye devam ediyorum elbette. Yakın bir zamanda tatil yazımı da yayınlayacağım inşallah! :) Ama şimdi sırada önceki yazımda anlattığım, #YasamaAcilanPenceredirKitap etkiliğinde hediye edilmiş olan kitaplardan birinin yorumu var :)

Şafak ablamın yaptığı kurabiyelerimi bu defa unutmadım :)

Her zaman olduğu gibi önce tanıtım bülteni;

İlk görüşte âşık olabilirsiniz. Fiziksel bir çekime kapılarak âşık olabilirsiniz. Tutku ve ihtiras dolu bir serüvene çıkabilirsiniz. Paylaşımlarınız üzerinden aşka tutunabilirsiniz. Hiçbir bağlayıcılığı olmayacak şekilde de aşkı tanımlayabilirsiniz. Peki gelecek planlarınızla uyumlu bir aşka ne dersiniz? Ya da belki ölümsüz aşkı bulursunuz. Aşkın altıncı hali agapiyi...
Onu "o" olduğu için seversiniz ve asla vazgeçmezsiniz.

EROS: Hem fiziksel hem duygusal aşk. Aşkın bu türü tutkuyla doludur.
LUDUS: Bir oyun gibi oynanan aşk. Aşkın bu türünün en önemli parçası eğlencedir. Çiftler, bir araya gelmekten, karşısındakini etkileyip cezbetmekten hoşlanır. Ancak uzun süreli bağlılık sözü yoktur.
STORGE: Arkadaşlıktan doğan ve desteğe dayanan aşk. Güven dolu ve bağlılık gerektiren bir aşktır.
MANIA: Saplantılı aşktır. Duygusal iniş çıkışlar, kıskançlıklar hâkimdir.
PRAGMA: Kalbin değil aklın kontrol ettiği aşktır. Çiftler seveceği kişiyi mantığıyla seçer, kendisiyle benzer ilgi alanları, ortak değerleri olan birini arar.
AGAPİ: Özverili, fedakâr, koşulsuz, bencil olmayan aşktır. Kişi kendini sevdiğine adar, karşılığında hiçbir şey beklemeden verir. Onu 'o' olduğu için sever.Veee sırada bendenizin yorumu;
Kitap, iş ve özel hayatımdaki yoğunluğumdan dolayı ne yazık ki elimde çok süründü. İlk etapta otobüslerde 3-5 sayfa okuyarak ilerledim ama pazartesi akşam yemeğinden sonra sakin kafayla bir başladım, hopp birkaç saat sonra bitti :)

Öncelikle belirtmeliyim ki Sarah Jio kitaplarını daha önce okumamıştım, ama kalemini sevdim. Hem ilahi anlatımı hem de karakter ağzından anlatımı bence çok iyi kotarmış.

Kitabın içeriğinin de beklediğimden çok daha iyi olduğunu itiraf etmek istiyorum. Yani, kitabın adına bakınca ben, klasik bir aşk hikayesi okumayı bekliyordum ama tam olarak öyle olmadı.

Sarah, bu kitapta, 6 tür aşk vardır, demiş ve o aşkları bize tek tek anlatmış... Her ilişkiyi ince ince işlemiş ve en sonunda Jane'in kitabında sonlarını belirlemiş.

Kitabı okurken birçok defa kendime dönüp sen, bunlardan hangisisin, diye sordum. Sürekli, kendimi, düşüncelerimi, davranışlarımı sorguladım. Bir ilişki yaşıyor olsam benim ilişkim hangi kategoriye girer... Ama itiraf ediyorum cevabı bulamadım :)
Mantığım Pragma olmalı, eğer bir ilişkin olacaksa kesin bu kategoride olacaktır diye haykırırken kalbim ona pek de aldırış etmedi :) Neyseee zamanı gelince yaşayıp göreceğiz ne de olsa...

Yazarın diğer kitaplarını okumuş olanlar her ne kadar bu kitabı yeterli bulmadığını ifade etse de ben okurken keyif aldım ve bana bir şeyler kattığına inanıyorum o yüzden puanım 4,5.Yazımı sonlandırmadan bu güzel etkinliği organize eden Şafak, Elmas ve Yasemin Hanımlara bir kez daha teşekkür ediyorum ve tabii bu güzel kitabı hediye eden Pena Yayınları'na da :)

Yeniden görüşünceye dek kendinize çok ama çok iyi bakın. Kötülükler uzak olsun sizden!

Kocaman Sevgilerimle,

Tepkiler:

8 yorum:

 1. Ben pragma ve storge türü ilişkiler yaşıyorum sanırım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Daha Mutlu Yaşam
   Bana da en yakın gelenler bu ikisiydi aslında :)

   Sil
 2. Kitabı beğendiğine çokkk sevindim. Yazarın diğer kitaplarını bundan daha çok seveceğine eminim. Tekrar görüşüceğiz yine. Bol kitaplı günler:))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Elmas Koçan
   Kesinlikle görüşmeliyiz! :)
   İlk fırsatta onları da okuyacağım...

   Sil
 3. heeeey feyste sözleşme imzalarken fotonu görmüştümdüüü. çok çomk kutlarım ki yaaaa hadi işallah yeni yılın ilk kitabı olarak yazarım blogumdaaaa okuyuuup :) b ir hayalin gerçekleştiii :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. deeptone
   Ah Facebook! Onu tamamen unutmuşum ki ben! :D

   Sil
 4. Merhaba blogunuzu yeni keşfettim ve artık takipteyim :)
  Bana da uğrarsanız çok sevinirim...
  http://modadusleri.blogspot.com.tr

  YanıtlayınSil

İlk fırsatta cevap vereceğim!.. (:
I will reply your comment as soon as possible! (: