13 Aralık 2018 Perşembe

Okudum Bitti - SARAI / J.A. REDMERSKI ~~

Merhabalar blog dostlarım,

Uzun bir inziva döneminden sonra bir kitap yorumuyla tekrar sizlerleyim... Yıllar içerisinde canım blogum ve sizler alıştınız aslında benim bu kayboluşlarıma. İşte tam olarak en sevdiğim yanı da bu ya blogumun, ne kadar zaman sonra dönersem döneyim hep kucak açtı bana... Neyse çok da duygusallaşmadan kitap hakkındaki yorumuma geçeyim.


TANITIM:
"Beş yıldız!" 
-The Book Enthusiast -

"Bu seri inanılmaz."
-Smi Book Club-

The New York Times, USA Today ve The Wall Street Journal'ın çok satan yazarı J.A. Redmerski'den tutkunun ve hayatta kalma mücadelesinin romanı… 

Sarai henüz on dört yaşındayken annesi tarafından Meksika'daki bir uyuşturucu baronunun yanında yaşamaya zorlanmıştır. Fakat Sarai, normal bir hayatın ne demek olduğunu unutmasına rağmen, zorla alıkonulduğu evden kaçma umudunu da hiç yitirmemiştir. Soğukkanlı bir katil olan Victor da tıpkı Sarai gibi çocukluğundan beri hep ölüme ve şiddete tanık olmuştur. Victor öldüreceği yeni hedefiyle ilgili bilgi almak için Sarai'ın bulunduğu yere geldiğinde genç kız ,buradan kaçabilmek için elindeki tek fırsatın bu adam olduğunu anlar. Ne var ki, işler Sarai'ın planladığı gibi gitmez ve tehlikeli bir adamın elinden kaçarken, kendini Tucson'a giden bir kamyonun arkasında değil, bambaşka tehlikelerin içinde bulur. 

Firar sırasında Victor içgüdülerinin etkisindeki kişiliğinden sıyrılır, vicdanının sesini dinler ve Sarai'a yardım etmeye karar verir. Çift birbirine gittikçe yakınlaşırken, Victor kızı korumak için her şeyini, hatta herkes gibi Sarai'ın ölmesini isteyen erkek kardeşi Niklas'la aralarındaki ilişkiyi bile tehlikeye atar. Victor ve Sarai birbirlerine olan güvenlerini arttırırken, aralarındaki uyuşmazlıklar da zamanla azalmaya başlar. Peki Victor'un kaba kuvvete dayanan yetenekleri ve tecrübesi Sarai'ın hayatta kalmasına yetecek midir? Bu kitap Sarai ve Victor'un hikâyesidir.
(Tanitim Bülteninden)

Çeviri: Murat Karlıdağ

Sayfa Sayısı: 416

Yayınevi: Ephesus Yayınları
İlk Baskı Yılı : 2016Benim Yorumum;

Serinin tamamını uzun zaman önce okumuş olsam da ilk yorumu paylaşmak bugüne kısmetmiş ☺️

Bu seri hakkında yazılan yorumlar o kadar iyi ve güzeldi ki serinin tamamını hiç düşünmeden büyük bir hevesle aldım. Gelin görün ki bazı özel sebeplerimden dolayı başlamak nasip olmamıştı ve bir süre öylece ofisin kitaplığında kalakaldılar... En son Lydia'yı da alınca hadi Bismillah dedim ve bir gece uyumadan önce okumaya başladım.

İlk kitap Sarai ikinci gün öğleden önce bitti. Genel olarak yazarın anlatımını sevdim, okurken insanı sıkmıyor ya da rahatsız etmiyor. Bir solukta okunup bitebilecek kitaplardan. Serinin devamını da büyük bir merak ve heyecanla okudum bitti bile.🙊 Onların yorumlarını da ilk fırsatta paylaşacağım.(Amin inşallah 😂)

Sarai aslında hem ürkek hem cesur, esaretten kurtulmak için elinden gelen her şeyi yapıyor ve görünen o ki özgürlüğünü de elde ediyor.
Victor çok zeki ve güçlü olmakla beraber kafasının içinde neler döndüğünü ilk kitaptan anlamak pek mümkün değil.
Ama genel olarak dünyadaki hemen hemen tüm pisliklere ‘alıkoyma, uyuşturucu gibi’ şahit olup merhaba dediğimiz bir kitap.

Son olarak her kitabın içinde kaçıncı kitap olduğu yazıyor olmasına rağmen canım Merve‘ye sormaktan hiç bıkmadığım Katiller Serisi Sıralamasını da paylaşayım;

  1. Sarai
  2. Izabel
  3. Kuğu ve Çakal
  4. Kötülük Tohumları 
  5. Kara Kurt 
  6. Victor
  7. Lydia 
Puanım: 5/5 


Kocaman Sevgilerimle,


MyReal

Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönderme

İlk fırsatta cevap vereceğim!.. (:
I will reply your comment as soon as possible! (: