5 Mart 2017 Pazar

Okudum Bitti - KURUCUNUN KIZI / AMY ENGEL ~~

Selamlar Millet!!

Amaannn nazar değmesin diyerek söze başlayayım. Zira bu ara paylaşımlarım git gide artıyor! Dilediğimce okuyabiliyorum o yüzden de çok mutluyummmmmm :)
Veeee yepyeni bir yorum ile karşınızdayım...

TANITIM BÜLTENİ;
Dehşet verici bir nükleer savaş sonrası Amerika Birleşik Devletleri büyük ölçüde yok edilmiş, sadece küçük bir grup hayatta kalmıştı. Geriye kalanları kimin yöneteceği konusunda Lattimer'lar ve Westfall'lar arasında çıkan savaşı Westfall ailesi kaybetmişti. Ve beş yıl sonra barış ve kontrol, her yıl yapılan bir törenle, kaybeden tarafın kızları ile kazanan tarafın erkeklerinin evlendirilmesiyle sağlanmaktaydı. 

Bu yıl benim sıram gelmişti. Benim adım Ivy Westfall ve görevim basitti: Başkan'ın oğlunu, müstakbel kocamı öldürmek ve Westfall ailesinin gücünü geri kazanmasını sağlamak. Ama görünen o ki, Bishop Lattimer ya çok yetenekli bir oyuncu ya da ailemin iddia ettiği gibi kalpsiz, zalim bir çocuk değil. Hatta beni bu dünyada gerçekten anlayan tek kişi bile olabilir. Ama kaderimden kaçmama imkân yok. Ben Westfall mirasını geri alacak kişiyim. Bishop ölmeli. Ve onu öldüren ben olmalıyım… 

"Bir oturuşta okudum. İ-NA-NIL-MAZ-DI! O nasıl bir sondu öyle?!" - Wendy HIggIns, Tatlı Şeytan ve 
-Tatlı Tehlike romanlarının yazarı-

"Etkileyici ve ince düşünülmüş bir dünya, merak uyandırıcı bir başlangıç, cesur bir kahraman." ?
- KIrkus RevIews-

"Güçlü karakterler, karmaşık ilişkiler, politik entrikalar ve ihanet, kitabı elinizden bırakmanıza engel olacak; daha fazlası için sabırsızlanacaksınız!" 
-School LIbrary Journal-

"Kurucunun Kızı'nda bir distopyada arayacağınız her şey var: tüyler ürpertici bir olay örgüsü, heyecan verici karakterler ve her kelimesi özenle yazılmış bir hikâye."
-InsIghtful MInds RevIews-

Sayfa Sayısı: 272
Baskı Yılı: 2016
Yayınevi: Yabancı
Çevirmen: Merve Özcan
Yazar: Amy Engel

BENİM YORUMUM;
Kitap dün akşamüstü bitti ben de hemen Devrimin Kızı'nı okumaya başladım. -Onun da yarısına kadar geldim, sanıyorum yarın da onun yorumu gelir- Açıkçası #KurucununKızı 'nın sonu beklediğimden çok farklıydı o yüzden hemen devam edip neler olduğunu öğrenmek istedim 😅😅

Bishop, kesinlikle -klasik olsa da- beklediğim gibi çıktı ki bu güzeldi. Eğer öyle olmasa valla çok üzüyordum! (:
Ama Ivy 'nin ablası ve babası hakkında hala şüphelerim var. İç sesim bana onlara güvenilmez, diyor ama ama emin de olamıyorum. Eh neler olup bittiğini okudukça göreceğim. :)  
                 
Genel olarak değerlendirecek olursam aslında standart bir kitaptı. Öyle çok çok zengin bir hayal gücünün ürünü gibi değil ama sıkıcı da değil, bir solukta bitiyor.
Aslına bakarsanız daha çok liseli gençlere hitap edebilecek bir kitap olduğunu düşünüyorum. Benzer şeyleri #Ada (Nil serisi) için de söylemiştim; 15-18 yaş aralığında çocuğunuz, kardeşiniz, kuzeniniz var ise hiç düşünmeden hediye edebilirsiniz bu kitapları. 😊😊      
             
Puanım: 4

Yeniden görüşünceye dek kendinize çok ama çok iyi bakın! Mutlu pazarlar!!

Kocaman Sevgilerimle;

Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönderme

İlk fırsatta cevap vereceğim!.. (:
I will reply your comment as soon as possible! (: