9 Mart 2017 Perşembe

Okudum Bitti - ŞEYTAN'IN STAJYERİ / DONNA HOSIE ~~

Selamlar Millet!
Ay bu ara inanılmaz mutluyum! Neden? Çünkü bol bol kitap okuyabiliyorum! Eh tabi bir de bu okuduğum kitapların yorumlarını sizlerle paylaşabiliyorum, dolayısıyla blogumda sürekli paylaşım yapmış olurum. Ben mutlu olmayayım da kim olsun? :)

TANITIM BÜLTENİ;
Her şeytan Cehennem'den çıkmak ister. Peki ya gerçekten bir yol varsa?..

Zamansız ve pek de kahramanca olmayan ölümünden sonra, Mitchell Johnson kendini Cehennem'de Şeytan'ın stajyeri olarak oradan oraya koştururken bulur. Vakitsiz ölümünü bir an aklından çıkaramayan Mitchell'a, efsanelerde bahsedilen bir zaman makinesi tekrar dünyaya dönebilme şansı verir.

Bu planı gerçekleştirebilmek için, her ne kadar onları riske atmak istemese de, arkadaşlarına ihtiyaç duymaktadır. Her gencin kendi ölüm zamanlarına dönmek için farklı sebepleri vardır. İçlerinden biri Cehennem'in korkunç yaratıklarının dikkatini çektiğinde, kendilerini ölümcül bir çıkmazın içinde bulurlar. Düştükleri bu karanlıktan kaçış yolunu bulabilecekler midir?

YALSA
2015'in En İyi Kitaplar Listesinde

CYBILS
En İyi Gençlik Romanı Adayı

CBC
En Etkileyici Gençlik Kurgu Ödülü Adayı
"Mizahi bir anlatımın yanı sıra gerilimden hoşlananlar için muhteşem bir eğlence!"

Kirkus Reviews, Yılın Gençlik Kitabı Ödülü

"İlginç karakterler, durmak bilmeyen macera ve bir parça duygusallıkla harmanlanmış komedi, kara mizah arayan gençleri hayal kırıklığına uğratmayacak. Ölümden sonraki yaşama şöyle bir göz atmak, okuyucuları merak içinde bırakacak."
-School Library Journal-

"Ölümüne komedi ve ölümüne ciddiyet arasında gidip gelen bir hikâye… Hosie, paradoksları ve geçmişi değiştirmenin beklenmedik sonuçlarını zekice bir araya getirmiş. "
-Booklist-

"Elinizden bırakamayacaksınız. İnanılmaz sürükleyici bir hayal gücü, muhteşem karakterler, kara mizah serpintileri, akıcı bir hikâye, müthiş bir zaman yolculuğu…"
-Charlotte's Library-

Sayfa Sayısı: 352
Baskı Yılı: 2015
Yayınevi: Novella Dinamik
Çevirmen: Aslı Karadeniz
Yazar: Donna Hosie 

BENİM YORUMUM;
Yaaa çok eğlenceliydi, neden bitti ki???
Zaman zaman gerilsem de çoğunlukla keyif alarak okuduğum bir kitap oldu.
Serinin devamını okumak için de sabırsızlanıyorum -ki o zaman genişşş bir yorum yapacağım- ama ne yazık ki bir süre daha beklemem gerekecek...

Alfarin -aşkımmm bir Viking!-, Elinor, Medusa (Melissa) ve Mitchell (M.J.) henüz 18 yaşına gelememiş ve bir şekilde cehenneme düşmüş dört ölü...
Mitchel; Şeytanın Stajyeri, duymaması gereken bir şeyleri duyar ve eline zamanı kontrol etmesini sağlayan bir şey geçerse neler olur, tahmin edebiliyor musunuz?

İnanılmaz eğlenceli, tam bir gençlik hikayesi okumak isteyenlere tereddütsüz önerebilirim.

Benim puanım:5

Şimdiden keyifli okumalar!

Kocaman Sevgilerimle,

Tepkiler:

1 yorum:

İlk fırsatta cevap vereceğim!.. (:
I will reply your comment as soon as possible! (: